ALLAH MİLLETİMİZE BİR DAHA 15 TEMMUZLAR YAŞATMASIN
Mehmet VAROL tarafından yazıldı.    Cuma, 14 Temmuz 2017 08:39    PDF Yazdır e-Posta

Dem Toç Sen Genel Başkanı Dr. Hayati OYANIK 15 Temmuz hain darbe girişiminin seneyi devriyesi nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

‘’Bu darbe teşebbüsü ile Vatanımızı tarihimizde hiç görülmemiş bir kargaşa ortamına sürükleyerek, ülkemizi iç savaş ortamına sokmak ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmek amaçlanıyordu. Allah’a hamdolsun ki Milletimiz, cesareti ile bu belayı savuşturmuştur. Aziz Milletimiz devletimize ve vatanımıza kasteden bu saldırı karşısında dik durarak, canı pahasına milli değerlerini savunmuştur. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın kararlı duruşuyla bir destan yazılmıştır.

 15 Temmuz 2016 tarihinde milletimiz, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu dünya âleme gösterilmiştir. Milletimiz adeta “Türkiye Cumhuriyeti devletini milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez! Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” düsturunu bütün dünyaya haykırmıştır.

Darbe girişimine karşı verilen mücadelede, 250 şehidimiz ve 2301 gazimiz olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Aziz milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’nin sivil toplum kuruluşu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız.’’